پرواز به دبی و کیش از فرودگاه بیرجند

پرواز به مقصد دبی و کیش از فرودگاه بین‌المللی بیرجند انجام می‌شود

پرواز به دبی و کیش از فرودگاه بیرجند

پرواز به دبی و کیش از فرودگاه بیرجند

خبرگزاری تسنیم: مدیر فرودگاه‌های خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این استان به ویژه شهرستان بیرجند از سابقه طولانی در زمینه فرودگاه برخوردار است، گفت: در حال حاضر در حال رایزنی برای برقراری پرواز دبی و کیش از فرودگاه بیرجند هستیم.

هادی سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، اظهار داشت: فرودگاه‌ها در زندگی انسان‌ها به ویژه در بحث جابه‌جایی نقش بسیار زیادی دارند و خوشبختانه خراسان جنوبی در بحث ایجاد فرودگاه از سابقه زیادی برخوردار است.

وی افزود: در سال‌های گذشته اقدامات زیادی برای ارتقای برنامه‌های فرودگاه بین المللی بیرجند انجام دادیم و فرودگاه بین المللی بیرجند توانسته است از نظر سطح باند در سطح فرودگاه مشهد قرار گیرد و ما در حال حاضر در نوبت برای دریافت دستگاه ILS هستیم.

مدیر فرودگاه‌های خراسان جنوبی گفت: در بحث پروازها اگر تنها به پروازهایی که جنبه تکلیفی دارند اکتفا کنیم این ظرفیت به مرور زمان کمتر می‌شود و باید تلاش کنیم با توجه به ظرفیت‌هایی که داریم پروازها را افزایش دهیم تا در بحث گردشگری  خراسان جنوبی هم رونق گیرد.

سلامی افزود: بخش خصوصی برای مقصدهای هواپیمایی جذابیت دارد که این امر سبب افزایش لگ‌های پروازی می‌شود و باید از ظرفیت بخش خصوصی برای افزایش پروازها بیشتر استفاده کنیم و شرایط سرمایه‌گذاری در بخش پرواز را فراهم سازیم.

وی اظهار داشت: با توجه به آمار مسافران خراسان جنوبی از استان‌های دیگر برای سفر به کیش به طوری که تنها ۵۷ درصد از پروازهای کرمان به کیش انجام می‌شود این نشان می‌دهد ظرفیت خوبی برای راه اندازی پرواز بیرجند به کیش وجود دارد.

مدیر فرودگاه‌های خراسان جنوبی گفت: به طور هفتگی ۲۱۰ نفر از استان به دبی سفر می‌کنند و ما درخواست‌هایی برای پروازهای کاری و گردشگری دبی، افغانستان و کیش را داریم که تاکنون این پروازها از طریق استان‌های همجوار صورت می‌گرفته و طبق رایزنی‌های انجام شده بعد از ماه مبارک رمضان یک لگ پروازی برای خراسان جنوبی افزوده می‌شود.

سلامی افزود: رایزنی و تلاش برای راه اندازی پروازهای جدید به دو مقصد کیش و دبی در حال انجام است و این موضوع از سوی استاندار خراسان جنوبی در حال پیگیری است زیرا ظرفیت بخش خصوصی و آژانس‌های خدمات مسافرتی برای توسعه پروازهای خراسان جنوبی مورد توجه است.

وی اظهار داشت: در زمینه افزایش پروازهای اداری و گردشگری به مقصدهای جدید در خراسان جنوبی قول‌هایی داده شده است و یکی از شرکت‌ها برای ارزیابی موضوع کارشناسان بازرگانی و بازاریابی خود را به خراسان جنوبی فرستاده اما نتایج بررسی‌ها بازخورد خوبی نداشت که در این راستا بررسی‌های بیشتر در حال انجام است.

ورودی ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.