قلعه الفهیدی دبی

قلعه الفهیدی دبی

قلعه فهیدی به عربی ( حصن الفهیدی ) یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر دبی ویکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی است که سالیانه شمار فراوانی از گردشگران امارات را به سوی خود میکشاند.

قلعه فهیدی دبی یکی از قدیمی‌ترین آثاری است که تا کنون در دبی پا برجا مانده‌است. این دژ در سال (۱۷۸۷) میلادی ساخته شد و پیش از آن کاربرد هایی چون قلعه نگهبانی و یا زندان داشته است که در زیر برایتان توضیح داده ایم.

پس از پایان ساخت این بنا، قلعه الفهیدی دبی برای نگهبانی از شهر دبی بکار گرفته شده‌است ونگهبانان در آن گماشته بودند که شبانه کشیک می‌داده‌اند و از شهر و دارایی‌های مردم در برابر دزدان نگهبانی می‌کرده‌اند.

قلعه الفهیدی دبی تا سال ۱۸۹۶ میلادی مقر حاکم وقت و پس از آن دادگاه و دادستانی بوده‌است. پس از آن زمانی انبار مهمات بوده که بعداً هم به زندان تبدیل شده‌است. قلعه فهیدی در سال ۱۹۷۱ میلادی به دستور شیخ راشد بن سعیدآل مکتوم حاکم وقت به موزه ملی امارات تبدیل شد و روزانه مورد بازدید عموم قرار میگیرد.

شما عزیزان میتوانید برای رزرو تور دبی و استعلام نرخ تور دبی با همکاران ما در بخش فروش تور دوبی ۸۸۵۰۷۲۵۰ تماس حاصل فرمایید.

ورودی ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.